odżywianie

Szybkie i pyszne śniadanie dla każdego

Odpowiednie śniadanie daje nam energię na cały dzień. To właśnie ono powinno stanowić podstawę zdrowej diety i pod żadnym pozorem nie powinno się go pomijać. Warto więc znaleźć sposób, by w porannej rutynie wygospodarować czas na wspólne, pyszne i niekoniecznie pracochłonne śniadanie.

Jak wskazują badania, 31 % mam uznaje, iż to jedyny moment całego dnia, kiedy rodzina może być razem. Z drugiej strony, około 17 % ankietowanych twierdzi, że w ciągu tygodnia w ogóle nie spożywa wspólnie śniadania. Niestety, oprócz braku czasu, częstą przyczyną takiego stanu jest niechęć dzieci do tego posiłku. Jednakże, to właśnie najmłodsi nie powinni pomijać tego posiłku, bo jest on podstawą prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Pokażemy wam, że przyrządzenie zdrowego i pysznego śniadania wcale nie jest takie trudne.

Trochę faktów

W polskich domach, wspólne jedzenie śniadań należy do rzadkości i odbywa się to najwyżej 3 lub mniej razy w tygodniu (53 % pytanych). Co gorsza, w aż 17 % domów, śniadań nie jada się w cale. Większość, bo aż 75 % respondentek wykręca się brakiem czasu i niewłaściwą organizacją. Niestety działa to na niekorzyść dla całej rodziny. Odpowiednie śniadanie daje nam bowiem energię do działania na najbliższe godziny, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie organizmu, nie wspominając już o tym, że wspólne spędzanie czasu po prostu zbliża rodzinę. Wspólny posiłek to w końcu idealny moment na rozmowę i dalsze rozplanowanie całego dnia.

Pyszne śniadanie w „smart” formie

Jeśli chcesz zaserwować rodzinie pełnowartościowe, pyszne śniadanie, nie tracąc przy okazji kilku godzin stania w kuchni, postaw na ulubione płatki. W końcu miska ulubionego smakołyku zalanego mlekiem bądź jogurtem z odrobiną owoców czy bakalii to sposób na szybkie i zdrowe śniadanie. Ważne jest jednak by wybrać do tego odpowiecie produkty. Naprzeciw naszym potrzebom wychodzi Lubella i ich płatki Corn Flakes Kakao i Miód. Skomponowane ze złocistej kukurydzy, kakao DecoMorreno i naturalnego miodu to pyszna i szybka alternatywa dla szkolnych drożdżówkę i fast foodów. Polaczenie tych trzech składników zapewnia istotną porcję składników odżywczych takich jak żelazo, fosfor, miedz, mangan i błonnik zapewniających energię i sytość na kilka następnych godzin. Jeśli chcesz troszkę zaszaleć w kuchni, mamy dla Ciebie pomysł na inne wykorzystanie płatków Lubella.

Kakaowo-miodowe placki kukurydziane

Lubella_kakaowow_miodowe_placki_kukurydziane1

- 100g płatków Lubella Corn Flakes Kakao i Miód

- 1,5 szklanki mleka

- 2 jajka

- waniliowy serek homogenizowany

- cukier

- 1 łyżeczka masła

- 1/2 szklanki mąki pszennej

- 1 łyżeczka proszku do pieczenia

Odlej pól szklanki mleka i wymieszaj w niej 100 g płatków. Pozostałe mleko zagotuj i dodaj do niego wymieszane płatki. Kiedy masa ostygnie, dodaj dwa żółtka, serek waniliowy, cukier, masło, pól szklanki mąki i proszek do pieczenia. Wszystko dokładnie wymieszaj. Białka ubij na sztywno i połącz z reszta masy delikatnie mieszając. Smaż placuszki na rozgrzanym oleju na złocisty kolor. Możesz je podawać z owocami, cukrem pudrem i śmietaną.

Prawda, że szybko i pysznie? Smacznego!

Zdjęcia: materiały prasowe

Podobne wpisy