medycyna estetyczna, porady lekarskie

Podwójny podbródek – jak się go pozbyć

Szczupły i wyraźny owal twarzy jest definicją młodości. Niestety, wraz z wiekiem czy też poprzez zaniedbanie zdrowego trybu życia po zgrabnym obrysie twarzy zostają jedynie gorzkie wspomnienia. Jak poradzić sobie z dodatkowym podbródkiem lub powstrzymać jego powstawanie? Dziś mamy dla was kilka prostych porad.

Proste masaże

Obwisłą skórę i nieregularne rysy możemy zacząć zwalczać delikatnymi, prostymi masażami i stosowaniem odpowiednich kosmetyków. Regularny masaż szyi i podbródka, zawsze wykonywany od dołu do góry, rozbudzi krążenie i ujędrni skore w tym obszarze. Często zapominamy, iż nasz dekolt i szyja również potrzebują takich zabiegów jak… peelingi. Stosowane raz w tygodniu plus odpowiednie kremy z dużą zawartością witamin A i E pomogą nam walczyć ze starzeniem skóry.

Ćwicz mięśnie

Dbając o zdrowie naszej skóry i mięśni odpowiadających za jej napięcie, warto poświecić kilka chwil na profilaktyczne ćwiczenia. Jakie? Na przykład poprzez głośne wymawianie samogłosek (u, i, o, a, e), jak najdalsze wyciąganie języka do przodu i w górę jednocześnie i przy obracaniu głowy w różnych kierunkach, co pomoże napiąć mięsnie szyi. Równie ważne jest pochylanie głowy do tylu, przynajmniej przez 4-5 minut dziennie, dzięki czemu skóra ma chwilę na rozprostowanie się i poprawienie jędrności. Te ćwiczenia, choć w dużej mierze pomagają utrzymać naszą skóre w dobrej kondycji mają znaczenie profilaktyczne. Jeśli borykamy się już z problemem zniekształconego owalu twarzy czy podwójnego podbródka warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Poszukaj pomocy

W momencie zauważenia problemu powinniśmy udać się do specjalisty, a w tym przypadku – medycyna estetyczna przychodzi nam z pomocą. Wiele osób borykających się z problemem podwójnego podbródka do nie dawana wybierało metodę lipolizy iniekcyjnej – gdzie specjalna substancja, wstrzyknięta pod skórę niszczyła komórki tłuszczowe umożliwiając ich wydalenie z organizmu. Niestety duża inwazyjność zabiegów sprawiła ze na rynku estetycznym pojawiło się wiele innych, mniej ekspansywnych i komfortowych zabiegów, dzięki którym możemy uzyskać podobny efekt. – Jednym z nich jest procedura wykonywana urządzeniem Ultraskin II, wykorzystującym technologię skupionych fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu HIFU. Zaletą tego urządzenia jest możliwość stymulacji głębokich partii skóry w sposób nieinwazyjny, bez naruszania ciągłości naskórka, czego wynikiem jest lipoliza miejscowych złogów tkanki tłuszczowej i natychmiastowy efekt liftingu – mówi dr n. med. Magdalena Łopuszyńska z Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej Bella w Warszawie. – Technologia HIFU jest wykorzystywana w medycynie od lat. Została przebadana i doceniona przez lekarzy zajmujących się nie tylko medycyną estetyczną. Technologia Ultraskin II gwarantuje lekarzowi największą kontrolę w regulowaniu gęstości i długości impulsów, co widocznie przekłada się na efekt zabiegu oraz znacząco zmniejsza stopień odczuwanego przez pacjenta bólu – dodaje dr Magdalena Łopuszyńska. Zabiegi z użyciem Ultraskin II pozwalają na osiągniecie natychmiastowych, zadowalających efektów, gdzie widocznie poprawione jest napięcie skory i redukcja tkanki tłuszczowej. Po 3 miesiącach zauważamy efekt liftingu, który, przy odpowiedniej pielęgnacji utrzymuje się nawet do 5 lat.

Zdjęcia: materiały prasowe

Podobne wpisy