psychologia

Dotrzymaj noworocznych postanowień

Przełom starego i nowego roku, to dla wielu z nas moment na wdrożenie postanowień, mających zmienić nasze życie na lepsze. Niezależnie od tego, czy nasza lista jest długa, czy też składa się z dwóch ważnych punktów, warto wiedzieć jak podejść do realizacji swoich założeń, tak, by nie skończyły na liście obietnic na przyszły rok.

- Nowy rok to czas symboliczny, ma w sobie magiczną moc, którą należy wykorzystać – mówi Olga Kozierowska, założycielka organizacji Sukces Pisany Szminką i wspierająca kampanię marki Activia Live InSync. Warto na samym początku, planując noworoczne postanowienia, ocenić, czy są one naszymi aspiracjami, czy może są to cele pozorne, tzn. określane przez rodzinę, środowisko czy pracę. Osiągniecie takich celów na dłuższą metę nie da nam satysfakcji własnego, osobistego sukcesu. Co więc zrobić, by cele przez nas postawione były zgodne z naszymi osobistymi przekonaniami i systemem wartości? Jak stworzyć listę założeń, które będziemy w stanie osiągnąć?

Olga_Kozierowska

Olga Kozierowska

Zaplanuj swoje plany

Rozważ każde postanowienie. Zarezerwuj na to popołudnie bądź wieczór, wycisz się, wprowadź przyjemną atmosferę i spróbuj zajrzeć w głąb siebie. Tylko takie podejście pozwoli Ci dotrzeć do swoich prawdziwych pragnień i tylko dzięki temu możesz stać się szczęśliwszym człowiekiem i uszczęśliwić innych.

Znajdź w sobie siłę do działania

Kiedy już wyznaczysz sobie jakiś cel, podejmij decyzję o jego realizacji. W tym tkwi cała siła potrzebna do spełnienia Twoich marzeń. Zamiast tworzyć ogromne plany dotyczące swoich postanowień, zacznij je wypełniać metodą małych kroków. – Na przykład, jeżeli postanowiłaś, że chcesz biegać, nie zastanawiaj się, czy masz odpowiedni strój, odpowiednie buty czy pogoda jest właściwa. Po prostu załóż buty, ubierz się i idź pobiegać. W trakcie realizacji Twój plan powstanie i będzie bardziej elastyczny – twierdzi Olga Kozierowska.

Małe sukcesy to duże osiągnięcie

Chcesz znać swoją drogę do sukcesu? Określ dodatkowe cele towarzyszące osiągnięciu tego najważniejszego, dzięki nim będziesz wiedzieć progres jaki w tobie zachodzi i twoja motywacja nie ucieknie wraz z pierwszą porażką, a tych, na swojej drodze możesz napotkać wiele. Mimo wszystko, nie poddawaj się! Każdy upadek pozwala na głębsze poznanie siebie, a każde podniesienie się po nim dodaje siły. Nagradzaj siebie za każdy mały sukces, niewielkie przyjemności, jak dłuższa drzemka czy ulubiony serial w wolne popołudnie to dodatkowe motywatory, tak samo jak kreatywne dopingujące przypomnienia, które możesz sobie ustawić w smartfonie. Niech hasła typu „nie poddawaj się!” czy „jesteś silna i dasz radę” sprawią, że osiąganie kolejno założonych celów będzie czystą przyjemnością. Cokolwiek zaplanujesz, pamiętaj, że bliscy mogą zapewnić Ci ogromne wsparcie. Porozmawiaj więc z partnerem czy przyjaciółką i zaplanujcie wspólną realizację waszych marzeń. Niezależnie od celu, jaki sobie postawiłaś, dąż do niego z myślą, że jesteś silna i nic nie stoi na drodze do pozytywnych zmian. Samo podjęcie działań ku lepszemu jest ogromnym sukcesem, wymagającym silnej woli i masy motywacji. Walcz więc o swoje marzenia i dąż do nic z odpowiednim planem działania, a na pewno wszystko czego sobie życzysz się uda. Powodzenia!

Zdjęcia: materiały prasowe

Podobne wpisy